top of page

Kobieta obłędna

Piękna i świadoma swej urody Nika Zupanc to słoweńska projektantka designu oraz wnętrz. Zasłynęła przede wszystkim ze swojego obłędnie kobiecego stylu. W swoich projektach kładzie nacisk na wartości i cechy jakimi obdarzone są kobiety. W jej projektach są wstążki, kokardki, czy pióra tak bardzo unikane w świecie designu. Jest artystką bardzo wyrazistą, pochodzi z Lublany (Słowenia) gdzie pracuje i tworzy współpracując z małymi, rodzinnymi firmami oddalonych maksymalnie 20 km od domu.

Artystka poszukuje inteligentnych, eleganckich i budzących emocje rozwiązań. W jej projektach wyczuwamy lekkość, figlarność i emocje. Jej nietypowe inspiracje możemy wyczuć nie tylko w formie ale i w nazwach projektów. Tak jest w przypadku płyty grzewczej w formie puderniczki noszącej imię Pani Dalloway, bohaterki powieści Virginii Woolf, czy lampy Lolita o kształcie kobiecego melonika.

Wszystkie swoje pomysły realizuje z pasją i kobiecą intuicją. Do każdego tematu, czy to wystawy czy wnętrza stara się opowiedzieć historie. Jak sama mówi "każdy projekt musi przetrwać sam, bez tłumaczenia. Na piasku w południe, na trawniku, bez żadnych komentarzy, musi sam opowiadać swoją historię".

Więcej na:

http://www.nikazupanc.com/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page