top of page

Na styku dwóch epok

Niecodzienne wnętrze mocno nawiązujące do minionej epoki to siedziba firmy Vizor Interactive produkującej gry komputerowe w Mińsku. Za projekt siedziby odpowiada lokalne białoruskie biuro projektowe STUDIO11. Cała koncepcja polega na kontraście połączenia radzieckiej stylistyki wnętrza z nowoczesnym pojęciem przestrzeni.

Surowa estetyka miejsca zaczyna się od sufitu. Pomalowany na bordowo, zachowując industrialny charakter widocznych rur czy belek konstrukcyjnych, nadaje mocny zarys i koncepcje wnętrza. . Kolejnym wyraźnym akcentem na który warto zwrócić uwagę są podłogi - z białego marmuru, pocięte na geometryczne kształty tworzą pewnego rodzaju mozaikę , która rozprzestrzenia się jak dywan z pokoju do pokoju. Podłoga również silnie nawiązuje do czasów minionych, lecz przewrotnie nadaje wnętrzu świeżości. Na ścianach przy wejściu do pomieszczenia socjalnego widnieją stiukowe białe kasetony, które pięknie oddają na sobie grę światła.. Gdzie indziej mamy ściany z lekko barwionych luksferów. Całość dopełniona jest roślinnością, obecnie bardzo na topie, tamtych lat jak paprocie i inne tropikalnie wyglądające rośliny. Łazienka zachowana jest w stylu minimalistycznym , gdzie wyposażona jest w oryginalne elementy tj. grzejniki rurowe, zlewozmywaki ceramiczne wbudowane w konstrukcje budynku z 1970 i 1980 roku.

Wnętrze intryguje połączeniem dwóch światów, tego co było z najnowszą technologią naszych czasów. Pomysł dla wielu kontrowersyjny na długo zapada w pamięci.

Więcej na:

http://en.studio11.by/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page