top of page

Aksamitna elegancja

We wschodniej części Londynu powstało nowe miejsce w XIX-wiecznym magazynie przekształconym na restaurację i bar pełnej marmurów i aksamitnych akcentów. Za tym wszystkim stoi australijskie studio projektowe Biasol z główną siedzibą w Melbourne.

Knajpa "Clerkenwell Grind" ma 260 m2 i składa się z dwóch pięter podzielonych na koktajl bar, jadalnie i bar w piwnicy przeznaczony na nocne imprezy. Na wejściu wita Nas mosiężne logo Clerkenwell Grind na tle soczystej granatowej ściany wykonanej z desek o wzorze Chevron'u. Na podłodze projektanci pozostawili starą drewnianą podłogę, która mocno kontrastuje z luksusową jadalnią z aksamitnymi siedzeniami, marmurowymi stolikami oraz mosiężnymi oprawami świetlnymi. Bar w piwnicy ma formę bardziej zabawną lecz nawiązuje do kobiecej i wysublimowanej części lokalu. Sporą uwagę przyciąga różnorodność oświetlenia z wcześniej wspomnianego mosiądzu, które rozświetla i nadaje ciepła granatowemu wnętrzu.

Wnętrze poza swoistą klasą, jest pełne półtonów, kolorów i odcieni nadając mu zarazem klasyczny i surrealistyczny wydźwięk.

Cytując jednego z projektantów " Za misternie wzorzystą cegłą i terakotą widniejącą na elewacji budynku, staraliśmy się stworzyć w środku żywe, kolorowe, ale eleganckie wnętrze, które kontrastuje z architekturą, przy jednoczesnym poszanowaniu dziedzictwa".

Kwintesencja tego wnętrza...nic dodać, nic ująć.


Więcej na :

http://biasol.com.au/
Wyszukaj wg tagów
bottom of page