top of page

Ukraiński sen

Ten nowo wyremontowany apartament, zlokalizowany jest na 28. piętrze wieżowca mieszkalnego w Kijowie na Ukrainie. Autorstwa lokalnego projektanta wnętrz Olha Wood łączy w sobie modernistyczną estetykę eleganckich, czystych linii z delikatną paletą ciepłych odcieni drewna i pastelowych kolorów.

Ponieważ nieruchomość ma jednego właściciela, firma Wood zaprojektowała dom na planie otwartym, w którym każda przestrzeń płynnie przechodzi do następnego, przy czym przednia część mieszkania jest zarezerwowana dla obszarów mieszkalnych, które kolejno rozkładają się wzdłuż całej oszklonej fasady. Pozwala to właścicielowi i jej gościom cieszyć się pięknymi widokami na panoramę Kijowa podczas odpoczynku, gotowania lub spożywania posiłków.

Wystrój wnętrza został poetycko pomyślany jako subtelna gra stonowanych wzorów i delikatnych kolorów. Ustawiając ton, projektant wybrał dąb dla parkietu w jodełkę i drewna wiśniowego dla paneli ściennych, które ciepło obejmują przestrzeń życiową. Miękkie drewniane tło doskonale uzupełniają odsłonięte betonowe słupy i bujna zielona roślinność, która została zasadzona przed oknami. Widziane z rozległych widoków nieba, obszar trawiasty tworzy rodzaj pływającego ogrodu.

Naturalne odcienie współistnieją harmonijnie z plamami w pastelowych kolorach, przeważnie w kolorze różowym, które tworzą wygodną sofę Moroso, kilka wbudowanych etui i szafek oraz inne meble w całym mieszkaniu. Przestrzeń życiową uzupełnia biała wyspa kuchenna Bulthaup i okrągły stół z jasnego drewna. Ten liryczny zamysł dodatkowo wzmacnia miękki gradient, biały do ​​ochry po szary, na boczne ściany i zasłony.

Wyszukaj wg tagów
bottom of page