top of page

Fiolet w złocie

Złoty dom znajduje się na obrzeżach Melbourne w Australii. Dom należy do architekta Roba Millsa, założyciela australijskiej praktyki Rob Mills Architecture & Interiors .

Mieszkając w budynku przez 12 lat przed rozpoczęciem renowacji, Mills wykorzystał cechy przestrzenne struktury, aby wykorzystać naturalne światło, powietrze, dźwięki i przestrzeń oraz stworzyć przewiewny, wypełniony światłem dom z pięcioma sypialniami dla rodziny. Szczególnie oświetlenie i akustyka miały decydujące znaczenie w procesie projektowania. Zastosowanie płyty betonowej, ścian murowanych, skuteczna izolacja zapewniają najlepsze możliwe właściwości akustyczne. A rozległe przeszklenia na elewacji maksymalizują przenikanie światła dziennego, a także zapewniają pasywne ogrzewanie słoneczne podczas surowych zim Melbourne.

Serce domu bije na pierwszym piętrze. Ściany wraz z sufitem mają aksamitny wygląd, na podłogach szaro-biały, żyłkowany marmur oraz gwóźdź programu złota otwarta kuchnia. Złotą kuchnie dodatkowo podbijają złote detale w mieszkaniu jak ościeżnica, baterie w łazience czy oprawy świetlne. Smukły i chłodny klimat głównego salonu i jadalni kontrastuje z rustykalnym "zimowym pokojem". Otoczony wapienną dębową boazerią i wyposażony w ciemnofioletową sofę, minimalny kominek i mocno zagłębione okna, został zaprojektowany na wygląd drewnianego domu w Szwajcarii.

Bujność, która powstała w głównym salonie wraz z kręconymi czarnymi schodami, przenika wszystkie przestrzenie domu, a złoto i fiolet w takim otoczeniu gra doskonale.

Wyszukaj wg tagów
bottom of page