top of page

Galeryjna Brera

Znajduje się w dawnej hali wejściowej Gallery Mediolanu Brera Art, miasto czołowych galerii, gdzie znajduje się jeden z największych kolekcji malarstwa włoskiego na świecie. Kawiarnia Fernanda przyjmuje gości muzeum w odnowionej przestrzeni. Biorąc swoją nazwę od wizjonerskiego byłego dyrektora Pinacoteca'S, Fernanda Wittgens, któremu udało się ponownie otworzyć galerię po jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej.

Zbudowany w 17 wieku przez barokowego architekta Francesco Maria Richin na pozostałościach klasztoru, Palazzo Brera był początkowo kolegium jezuickie, zanim został (w 1773) domem kilku czołowych miejskich instytucji kulturalnych i naukowych, w tym Akademia Sztuk Pięknych , biblioteka narodowa, szkoła artystyczna, obserwatorium i ogród botaniczny. Galeria Sztuki Brera została założona przez Napoleona kilka dekad później w 1809 roku, aby pomieścić najważniejsze dzieła sztuki z włoskich terytoriów, które podbił. W tym czasie pałac został przebudowany w stylu klasycystycznym przez Giuseppe Piermariniego, jednego z czołowych włoskich architektów neoklasycyzmu.

Projekt wnętrz oparty jest na modernizacji architektury neoklasycznej, estetyce powojennego remontu z lat 50. XX wieku, Jamesowi Bradburne'owi, którego misją jest zwiększenie zaangażowania odwiedzających, a nie liczby odwiedzających. W rzeczywistości przestrzeń została zaprojektowana bardziej jako galeria i mniejsza niż tradycyjna kawiarnia.

Ekspansywne malarstwo Pietro Damini z XVII wieku "St. Bernard Konwersja księcia Akwitanii „majestatycznie wisi nad barem, a Bertel Thorvaldsena 4-metrowy pomnik malarza Andrea Appiani, który przedstawia ulgi amorek i Trzech Gracji, dominuje nad drugą część przestrzeni, jej biały marmur uwodzicielsko wyróżniając się na tle głębokiego atramentu na ścianach. We wnętrzu kipi złotem i pięknie dopasowanymi detalami. Marmurowe podłogi wspaniale podkreślają głębie kolorów na ścianie i dodają nieśmiertelnej klasy. Brawo Italia!

Wyszukaj wg tagów
bottom of page