top of page

Bar retro w nowym wydaniu

Niezależnie od tego, czy chodzi o odświeżenie Chin Chin, czy wystrój wnętrz hotelu Mt Erica, Wendy Bergman cechuje się świeżym kreatywnym podejściem, a jej najnowszy projekt Poodle Bar & Bistro nie zawodzi.

W rzędzie wiktoriańskich tarasów znajduje się najnowszy projekt Bergman & Co Poodle Bar. Klient wyobrażał sobie tę ulicę Gertrude, bar i bistro South Fitzroy jako miejsce regularnie odwiedzane, przestrzeń, w której można poczuć poczucie przynależności zakotwiczonej w esencji starego i nowego. Założenia projektowe dotyczyły wnętrza będącego nowoczesną interpretacją światłocienia; światło i cień, umieszczając patrona w centrum swoich doświadczeń. Ma na celu zapewnienie przestrzeni do kryjówki lub miejsca spotkań, w zależności od nastroju.

Cel ten osiągnięto w ramach szeregu przestrzeni, z których każda miała swój własny charakter i zapraszała na chwilę ciszy lub doznania. Jadalnia i bar na parterze to duża przestrzeń zapewniająca intymną atmosferę. Koncepcje projektowe zostały zrealizowane przy przemyślanym wykończeniu podłóg i ścian, zastosowaniu boazerii z ciemnego drewna i naprzemiennych powierzchni podłoża, które nadają pomieszczeniu atmosferę, w której mieści się bar przywołujący na myśl lata 30. XX wieku; wywołując poczucie nostalgii. Aksamitne i skórzane warstwy w miękkich meblach sygnalizują zrelaksowaną, luksusową atmosferę. Modelowanie światłocienia uzyskane w kabinach restauracyjnych przy użyciu wzorzystego szkła o równoległych liniach.


Parter jest osadzony w romantycznej fakturze przedstawiającej przeszłość, jednocześnie uroczo umieszczając nas w teraźniejszości poprzez staranne rozmieszczenie sztuki współczesnej, dzikich kwiatów i zieleni. Łuki pełnią rolę przejścia prowadzącego do innej sceny, co można porównać do przebywania w galerii, gdzie oczy dostosowują się do różnych poziomów światła i cienia podczas przemierzania pomieszczeń.


Otwór na schody pełniący funkcję świetlika sygnalizującego wejście do nowej strefy. W tej przestrzeni znajduje się prywatna jadalnia z miejscami dla dwunastu osób. Małe przestrzenie na ścianach z wysuwanymi tacami z napojami osłonięte słabo oświetlonymi kinkietami ściennymi dodają nastrojowego charakteru temu siedlisku. Następnie znajduje się odkryty taras, który sprawia, że Poodle Bar jest miejscem, które sprawdza się o każdej porze roku.


Nam poza wnętrzemk które jest obłędne najbardziej podoba się łazienka. Już w paru projektach wykorzystywaliśmy ją jako inspiracje.

Comentarios


Wyszukaj wg tagów
bottom of page