top of page

Domy z betonu

A może tak przenieść się do Meksyku i zbudować sobie betonowy dom? Tak właśnie wygląda dom, pracownia i wymarzona przestrzeń do życia pary meksykańskich artystów Pedro Reyesa and Carly Fernández.

Z zewnątrz widnieje jako niepozorny domek, w środku zaś panuje beton i styl brutalistyczny. Na pierwszy rzut oka wszędzie widać beton ale po głębszym spojrzeniu dostrzegamy mocne akcenty cytrynowej żółci, magenty oraz bujnie kwitnącej zieleni. Poza miejscem do życia dla czteroosobowej rodziny przestrzeń ta pełni funkcję pracowni artystycznej. Pedro jest uznawanym rzeźbiarzem, zaś Carla projektantką mody, wspólnie podzielają pasje do kultury i tradycji meksykańskiej, która przewija się w ich dziełach oraz jest główną inspiracją.

W domu artystów jest coś z powierzchni wystawienniczej, mieszanki kolekcji mebli i rzeźbiarskiej pracy Pedra, materiałów Carli oraz szeroki wachlarz książek ciągnących się od podłogi do sufitu. Jednak na szczycie tego wszystkiego jest to dom spotkań rodziny oraz lokalnych artystów gdzie spędzają czas na wspólnych przedsięwzięciach.

Betonowe wnętrze swoją brutalistyczną formą jest dobrym tłem dla jaskrawych kolorów, sztuki, codziennych przedmiotów, a przede wszystkim bujnej roślinności. Co więcej patrząc na meble czy oświetlenie mieszkańcy pokazują zamiłowanie do modernizmu tworząc bardzo osobliwe i wyjątkowe miejsce do życia.

Więcej na :

http://www.freundevonfreunden.com/

http://carlafernandez.com/en/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page