top of page

Kratka w kratkę

Zeszyt w kratkę chyba każdemu kojarzy się ze szkołą, a szczególnie z lekcjami matematyki, rysunkami, pierwszymi zdaniami itd. Tym zainspirowali się projektanci z hiszpańskiego biura Nabito Architects projektując sklep z obuwiem dla dzieci "Little Shoes". Concept store znajduje się przy Paseo de Gracia w centrum Barcelony. 'Little Shoes' charakteryzuje się laboratoryjnym wnętrzem, gdzie ściany, podłoga i sufit pokryte są białymi płytkami ceramicznymi tworzącymi siatkę. Reszta wnętrza została wykończona pastelowymi kolorami oraz metalowymi literami 3D rozsianymi po całym sklepie.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy koncepcja wywodzi się z zeszytów dla dzieci, gdzie strony drukowane są w formie siatki, aby pomóc w pisaniu czy rysunkach. Jednak w tym przypadku, kafelki tworzące kratkę we wnętrzu są przewodnikiem dla lokowania produktu w następujących wymiarach

5 x 5 cm, 10 x 10 cm i 20 x 20cm. Tymczasem prostokątne i w kształcie sześcianu półki zostały wyryte w ścianie. W połączeniu z paletą pastelowych kolorów sklep zachowuję prostą, uporządkowaną przestrzeń dla produktu i zabawy. Miejsce zaprasza do interakcji z nim po przez możliwość pisania po ścianach.

Idea broni się przede wszystkim dlatego, że minimalistyczne wnętrze nie odbiera splendoru produktom, a przy tym jest na tyle charakterystyczne, iż nie sposób przejść koło niego obojętnie.

Więcej na:

http://www.nabitoarchitects.com/Wyszukaj wg tagów
bottom of page