top of page

Hotel Patrici

Room Mate hostel to między narodowa sieć hoteli założona przez byłego olimpijczyka Enrique "Kike"

Sarasola w 2005 roku. Jeden z najciekawszych jaki powstał jest projektu słynnej hiszpańskiej projektantki Patrici Urquioli w Mediolanie. Giulia, bo tak nazywa się ten hotel, to kwintesencja klasy i włoskiego stylu. Figlarność i elegancja bardzo mocno rzucając się w oczy są echem inspiracji jakim jest Mediolan. Miasto jest pełne kontrastów, zabawy, świeżości podanych w bardzo wyrafinowany sposób. To miasto się nigdy nie nudzi,a wnętrza hotelu są tego idealnym przykładem.

"Giulia łączy istotę Mediolanu:nowość, estetyczną świeżość, zabawę i otwartość. Hotel odzwierciedla miasto przez kolory,materiały, obrazy, mieszankę różnych języków i kodów estetycznych, a także dokładność w szczegółach"- oznajmiła artystka zaraz po otwarciu.

Przyglądając się dokładniej wnętrzom dostrzegamy wiele materiałowych powiązań z miastem jak różowy marmur na podłogach, wzory geometryczne czy cegły z terakoty tworzące w holu piękny trójwymiarowy efekt. W całym hotelu podziwiać można prace różnych artystów, którzy wywodzą się stąd tzw. "Milanesi". Pokoje zaprojektowane są w klimacie vintage, na wzór przytulnych domowych kątów, tak by goście poczuli się jak w domu. W pokojach znajdziemy meble Moroso czy Kartell, oświetlenie Flos i Oluce oraz wzorzyste tkaniny Kvadrat.

Całość widnieje jako kipiąca kobiecością, magiczna przestrzeń widziana okiem kobiety niezwyklej.

Więcej na:

https://room-matehotels.com/en/giulia/hotel-description/

http://www.patriciaurquiola.com/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page