top of page

Monochromatyczny Kijów

Czarny jak i biały kolor to tzw. nie-kolory. Na czarnym tle o różnorodnej fakturze wszystko nabiera większej soczystości i elegancji. W Kijowie powstał malutki showroom, 36 m2, firmy odzieżowej PODOLYAN. Współpraca z ukraińskimi architektami FILD design thinking company z projektantem mody zaczęła się od projektu logo i całkowitego rebrandingu spółki w 2014 roku.

Następnym krokiem było otwarcie sklepu w samym sercu Kijowa. Mała powierzchnia była wyzwaniem dla projektantów. Zaletą budynku jest duże przeszklenie będące wejściem i witryną zarazem.

Paleta "kolorów" wnętrza to inspiracja kolorem brandingu marki PODOLYAN. Czarny z jasnymi i ciemnymi odcieniami szarości oraz białe dodatki. Dużą zaletą miejsca jest wspomniane duże okno i wysokość wnętrza, które umożliwiło ciekawą aranżacje oświetlenia, podkreślającą fakturę wnętrza.

Betonowe trójkątne płytki zostały dostosowane przez SolidHeads specjalnie dla tego projektu. Niektóre zostały oznakowane logiem PODOLYAN i są rozrzucone po podłodze. Czarne drewniane panele będące na ścianie są kontynuacją wzoru podłogowego. Część paneli asymetrycznie sięga sufitu i stanowi odważny akcent. Poza dekoracyjnością panele pełnią funkcje ukrywającą drzwi do innych pomieszczeń. Za jednymi z tych drzwi ukryte są podwieszone schody prowadzące klientów do działu krawieckiego na 2 piętrze.

Wszystkie meble, elementy dekoracyjne i klamki zostały dostosowane i zaprojektowane przez architekta Dana Vakhrameyeva. Minimalistyczna i subtelna forma mebli kontrastuje z ciemnym tłem wnętrza nadając mu lekkości. Regały mają formę siatki, która umożliwia różnorodność montowania kompozycji ubrań czy akcesoriów. 36 żarówek Edisona unoszą się w powietrzu nad ekspozycją, tworząc przytulną atmosferę. Reszta oświetlenia umieszczone jest wewnątrz okna, naśladując jego kształt przy czym rozprzestrzenia ciepły blask, który przyciąga spojrzenia przechodniów.

Nie da się ukryć, że mroczne wnętrze przyciąga uwagę, przy tym cudownie eksponuje projekty Vladymyra Podolyana.

Więcej na:

http://www.thefild.com/

http://www.podolyan.com/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page