top of page

Rastrowe atelier

Dom Hendee-Borg w Sonoma w Kalifornii to dom zaprojektowany dla dwóch artystów- rzeźbiarza i artystę multimedialnego. Najbardziej charakterystycznym punktem budynku jest harmonijkowy dach przepleciony symetrycznie doświetleniem. Przestrzeń ta poza funkcją mieszkalną, pełni również funkcje pracowni artystycznych. Doświetlenie jest dublowane wokół osi wschód-zachód, w celu oświetlenia poszczególnych pracowni w ramach serii ośmiu świetlików.

Pomysłodawcą tego projektu jest grupa projektowa WOJR z USA. Jadalnia wraz z salonem rozdzielają przestrzeń roboczą od ściany galerii. Na piętro wchodzimy schodami które znajdują się z dwóch stron, zarówno od studia jak i galerii, i prowadzą do części prywatnej/ nocnej domowników. Poza przeszkleniami w dachu, budynek jest mocno przeszklony również na elewacji. Bryła obiektu oraz jej wnętrze jest bardzo charakterystyczne.

W salonie na całej podłodze położone są kwadratowe klinkierowe kafle, wokół nich zaś widnieje biblioteczka w kształcie U, pięknie zamykająca całość. Reszta wnętrza zachowana jest w bieli, która dodatkowo potęguję poczucie przestrzeni i oddechu.

Budynek wraz z wnętrzem jest dowodem na to, że minimalizm oraz szklana przestrzeń wciąż inspiruje i zachwyca.

Więcej na :

http://www.wojr.org/index

Wyszukaj wg tagów
bottom of page