top of page

Zasznurowana przestrzeń

Sam projekt jest dosyć stary (2013 rok) ale moim subiektywnym zdaniem jest jednym z lepszych w dorobku poznańskich architektów Mode:lina. Firma Run Colors to marka sprzedająca limitowane serie butów sportowych. Sklep 110m2 powstał w Starym Browarze w Poznaniu. Architekci po udanym projekcie pierwszego sklepu Run Colors w Warszawie, zostali poproszeni o zaprojektowanie kolejnego concept store'u.

Architekci postanowili wykorzystać nazwę oraz logotyp Run Colors, który posłużył do stworzenia kolorowej instalacji. Dokładnie kilkaset metrów kolorowych lin imitujących sznurówki, które tworzą wielobarwną instalacje na czarnym tle. Ich pryzmatyczny układ nawiązuje do szybkiego ruchu biegacza. Przeskakujące od jednej do drugiej ściany linki zmieniają się w kolorowe pasy na podłodze. Reszta przestrzeni została zachowana pomalowana na grafitowo. Masywne, stare antyki są również w tym samym kolorze. Kapitalnie kontrastują z lekkimi linkami. Wnętrze to wyróżnia się pomysłem i minimalizmem zarazem. Jest kompletne, będąc tłem dla głównego asortymentu, przy tym konsekwentnie do nawiązuje do marki.

Sami architekci niedawno zdobyli główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Finest Interior Award 2016 za najlepsze biuro : Opera Software we Wrocławiu. Gratulujemy!

Więcej na :

http://www.modelina-architekci.com/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page