top of page

Natura w czystej postaci

Pierwsze moje skojarzenie widząc to wnętrze :NATURA! Natura w czystej postaci. Concept store naturalnych kosmetyków firmy Aesop powstał w 2014 roku w Los Angeles (USA). Sklep znajduje się na rogu budynku Columbia z 1929 roku, w historyczno-modowo-teatralnej części miasta blisko słynnego teatru Orpheum. Za projektem stoi grupa architektów, projektantów i artystów z amerykańskiej pracowni Brooks + Scarpa.

Aesop to firma pochodząca z Melbourne, produkuje wysokiej jakości kosmetyki na bazie tylko naturalnych i ekologicznych składników, przy tym aktywnie angażując się w ochronę środowiska.

Stąd też wnętrze sklepu zostało w całości zaprojektowane z papieru makulaturowego w postaci

6-calowych tekturowych rurek. Motyw okrągłych rurek pokrywają wszystkie ściany oraz są podstawowym materiałem konstrukcyjnym mebli. Blaty również zostały wykonane z makulatury. Naturalna barwa tektury nadaje wnętrzu surowy lecz przytulny, miękki klimat i blask widoczny z ulicy. Witryny sklepu to czyste szkło pokryte gdzieniegdzie ascetycznym czarnym opisem produktu i o polityce firmy. Podłoga została niezmieniona, jest to polerowany beton z zabytkowego budynku, w którym znajduje się sklep.

Oryginalność, spójność koncepcji oraz prostota wykonania nadaje kosmetykom i samej firmie bardzo niekonwencjonalny obraz. Nie da się przejść koło tego wnętrza obojętnie, brawo.

Więcej na :

http://www.aesop.com/usa/about_aesop/

http://brooksscarpa.com/

Wyszukaj wg tagów
bottom of page