top of page

Przytulny magazyn


Porto. Jedno z najpiękniejszych miast Portugalii, o bogatej historii, usytuowane nad rzeką Duero.

W 2016 powstało w Porto nowe miejsce na mapie hoteli. Armazem (po polsku magazyn) to luksusowy hotel zachowany w klimacie mieszkania tudzież domu. Usytuowany w samym sercu starego miasta Porto, budynek jest otoczony przez obszar chroniony światowym dziedzictwem UNESCO.


Bryła przedstawia dwa przeciwstawne światy: z jednej strony jest to dawny magazyn żelaza stąd klimat industrialny miejsca, z drugiej projektant zadbał o poczucie komfortu i pewnego luksusu we wnętrzach hotelu. Za projektem stoi lokalne studio architektury Pedra Liquida. Miał on na względzie historię miasta , tak aby hotel został odnowiony z dbałością o szczegóły z przeszłości miejsca.


Klatka schodowa została zachowana w industrialnym stylu, poczynając od rdzawych barierek, betonowych podłóg, a kończąc na szalunkowym wykończeniu sufitów. Ciepły, przytulny klimat zawdzięczamy stolarce drzwiowej i okiennej oraz drewnianemu wykończeniu wnętrz. Meble również zostały dobrane tak aby zrównoważyć chłodniejsze, twardsze materiały i stworzyć interesujący kontrast między metalem, a drewnem, które można zobaczyć w całym budynku. Z początku, mam wrażenie, całość wygląda jak wnętrze domu, jednak po głębszej analizie wnętrza widzimy przytulny, nieoczywisty hotel.
Więcej na:
Wyszukaj wg tagów
bottom of page