top of page

Lastrikowe love

Masquespacio to najbardziej twórcze i zaskakujące europejskie studio projektowe ostatnich lat. Każde wnętrze wychodzące spod ich ręki jest niebywale charakterystyczne i jedyne w swoim rodzaju. Nie inaczej jest i tym razem. Gastrobar "La Manera" w Walencji to nowe dzieło hiszpańskich projektantów. Celem projektantów było stworzenie wyrafinowanego, a zarazem bardzo przystępnego miejsca do spędzania czasu przy brunchu w dzień, po wieczory w doborowym towarzystwie przy dobrym alkoholu.

Pierwsze na co zwraca się uwagę to paleta kolorów. Od brązów, turkusowej ściany, akcentów pastelowego różu po wszechobecną zieloną roślinność jaka panuje we wnętrzu. Wykończenie wnętrza odcieniami złota i miedzi nadaje elegancki ton. Oryginalne ceglane ściany zostały odkryte w całym budynku. Tworzą one doskonale tło dla zardzewiałych metalowych paneli otaczających ściany wokół okien. Zardzewiałe elementy znajdziemy również w meblach czy doniczkach. Zakasujące są oprawy świetlne w formie okrągłych, miedzianych księżyców oraz podłoga będąca niczym innym jak przywróconym do łask lastrikiem. Kontrapunktem do tej surowej scenerii jest bar pokryty turkusowymi płytkami oraz złota rura przebiegająca pod sufitem.

Śródziemnomorska kratownica widniejąca na przeciwko baru jest silnym ogniskiem projektu. Nie tylko nadaje teksturalną różnorodność wnętrzu ale dzięki podświetlonej roślinności daje prosty, naturalny przekaz koncepcji miejsca jakim jest La Manera.


Więcej na :

Wyszukaj wg tagów
bottom of page