top of page

London calling!


Siedem lat temu Experimental Group otworzyła swój pierwszy koktajlbar w londyńskiej dzielnicy Chinatown. Po sporym sukcesie miejsca, grupa ta otworzyła w tym roku swój pierwszy hotel w Londynie. Hotel znajduje się w cichym zakątku Covent Garden. Szybko stał się miejscem destynacji miłośników projektowania oraz blogerów.

Hotel Henrietta mieści się w dwóch czteropiętrowych kamienicach z końca XIX wieku. Składa się z 18 pokoi, restauracji i koktajlbaru. Za projektem wnętrza oraz identyfikacji wizualnej, stoi paryskie studio projektowe Chzon. Cały koncept projektu opiera się na konturach, profili okolicznych budynków. Bogatych w płaskorzeźby, łuki, ornamenty londyńskich domów z innej ery. Wnętrze jest mocno stylizowane na lata 70. We wnętrzu przeważają fazowane lustra, tynkarskie dekoracje, fotele zainspirowane Pierre Paulinem oraz mosiężne lampy art deco. Bardzo starannie dobrana jest paleta barw: czerwień, granat, błękit, róż oraz szarości, wykorzystana w różnych konfiguracjach. Na parterze wejście do restauracji i baru jest połączone z hotelem, nie pozostawiając praktycznie miejsca na hol. Tym samym goście naturalnie wchodzą w wielobarwną przestrzeń, gdzie mieszczą się wieloboczne stoły, pluszowe fotele i zielniki.

Sama restauracja ma nutę francuską, opiera się na daniach sezonowych. Kuchnia znajdzie tu wielbicieli u najbardziej wymagających smakoszy. To samo można powiedzieć o bardzo wysmakowanych wnętrzach. Czysta poezja.


Więcej na:

Wyszukaj wg tagów
bottom of page