top of page

Dżungla w Bukareszcie

Serce dżungli bije w centrum Bukaresztu w Kane World Food Studio. W restauracji zaprojektowanej przez lokalnego architekta, Bogdana Ciocodeica. Nazwa restauracji wzięła się od jednego z czterech najważniejszych hawajskich bogów. Kāne jest symbolem życia w naturze, ojcem wszystkiego, co żyje, władcą lasu.

Na powierzchni 180 m2 wygodnie zmieści siedemdziesięciu czterech klientów. Tutaj, miejska dżungla miesza się z odcieniem tej prawdziwej na każdym poziomie. Jako tło wszędzie występuje tu zieleń w każdej postaci, w formie szkliwionych, ceramicznych płytek, egzotycznych posągów roślinnych, po obfitą doniczkową roślinność. Tymczasem za barem rozpościera się długie, 8 metrowe lustro,doświetlające wnętrze. Z przodu widnieje szaro-biały marmurowy bar, który stoi w kierunku wejścia i odzwierciedla środowisko miejskie. Betonowe podłogi i kolumny oraz długi marmurowy bar „ociepla” gąszcz naturalnych roślin i dżungla na tapecie. Światło odbija się od luster, mosiężnych ozdób. Siedzenia są rozmieszczone w sekcjach całej otwartej restauracji. Niektóre z tych sekcji są bardziej intymne niż inne, podczas gdy centrum restauracji szczyci się dużymi, drewnianymi stołami na większe imprezy. Inne miejsca do siedzenia, takie jak siedziba bankietowa, która rozciąga się pod ścianą,w postaci wygodnej skórzanej kanapy, to intymne stoliki dla par.

Ponadto znajdziemy tu wiele mebli znanych marek jak: Normann Kopenhaga, HK Living i Bolia.

Cytując samego projektanta :"Przestrzeń jest zaprojektowana jako miejska oaza, bujna dżungla zamknięta w betonowej i stalowej ramie".


Więcej na:

Wyszukaj wg tagów
bottom of page