top of page

Kontrast-Kosmos-Koszalin"Kontrast" to nazwa restauracji mieszczącej się w Koszalinie. Projekt wnętrza powstał na potrzeby restauracji specjalizującej się w serwowaniu burgerów oraz dań wegańskich. Poza dobrą kuchnią, miejsce przyciąga swoim wnętrzem. Za projekt wnętrza oraz mebli odpowiedzialny jest pracownia Loft Kolasiński.


Koncepcja miejsca jest wynikową inspiracji, jaką jest istniejący tam samowar, który służy do tradycyjnego parzenia herbaty. W pełni sprawny samowar, wyprodukowany został w 1957 roku w ZSRR z okazji wyniesienia na orbitę pierwszego sztucznego satelity o nazwie "Sputnik". To on nadaje galaktyczny, magiczny wydźwięk. Lokal jest w większości czarny. Kontrastują z nim dębowe meble oraz złote dodatki jak lustra czy wieszak na ubrania. Blat baru wykonano z czarnego marmuru. Wnętrze bogate jest krzesła oraz elementy vintage z lat 30 i 50.

Ściany w toalecie, również dla kontrastu, pokryto białym marmurem, podłoga pokryta została tradycyjnie wypalanymi płytkami cementowymi produkowanymi w polskiej manufakturze (Purpura) . Ciekawym elementem wyposażenia jest ekspres do kawy, pochodzi z limitowanej serii Faema Legend i wyprodukowany został z okazji 70 rocznicy powstania tego modelu. Oświetlenie marki Gubi, &Tradition oraz Tom Dixon nadaje miejscu elegancki i wyrafinowany charakter.


Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje meble drewniane i akcesoria meblowe. Wykonuje również unikatowe projekty dywanów, które są ręcznie tkane w Nepalu.


Wchodząc do tego wnętrza ma się wrażenie odrealnienia, kosmicznej niewyjaśnionej siły, która przyciąga i pochłania.Więcej na:Wyszukaj wg tagów
bottom of page