top of page

Trzy kolory: żółty

To bajeczne mieszkanie przyciąga uwagę przede wszystkim wyjątkową kolorystką. Dom o powierzchni około 90 metrów kwadratowych znajduje się w dzielnicy Lingotto w Turynie. Apartament położony jest blisko byłej fabryki FIATA, która obecnie funkcjonuje jako centrum handlowe. Widać w nim wiele odniesień do dawnej potęgi min. na podłodze znajduje się szara wykładzina, która jest odniesieniem do samochodowej historii tego rejonu.

Za wystrój mieszkania odpowiedzialni są architekci z pracowni SCEG Architects: Stefano Carera i Eirini Giannakopoulou.

Pierwszą rzeczą, którą zauważamy to barwy. Intensywna żółć dopełniona jest delikatnym błękitem i różem. Wnętrze obfituje w półtony barw świetnie się dopełniając.Oliwkowe ściany mocno eksponują grafiki oraz oryginalne konstrukcje i meble. Meble w większości zostały zaprojektowane przez projektantów i wykonane na zamówienie.


Dom położony jest przy węźle, który łączy Lingotto z Parkiem, przecinając główną trasę łączącą dzielnice z centrum miasta.Ruch miejski zainspirował architektów. We wnętrzu zaprojektowali drugi "personalny" obieg ( studio-pokój dzienny-kuchnia), gdzie zawsze odbywa się wzmożony ruch, z dala od części prywatnej, bardziej intymnej ( jadalnia, sypialnia, łazienka).

Koncepcja wnętrza jest bardzo malarska, ma się wrażenie, że nie istnieje naprawdę poza fotografią. Eterycznie.


Więcej na :

Wyszukaj wg tagów
bottom of page